Yerel Arama Optimizasyonu

Internet, yerel şirketlerin yapabilecekleri ve yapmak zorunda oldukları işlerin dönüşüm geçirmelerine sebep oldu. Yerel işletmelerin, telefonlarının çalması ve müşteri kazanmak için Sarı Sayfalar’a güvenebildikleri günler geride kaldı. ABDli tüketicilerin yalnızca %2’si, ihtiyaç duydukları yerel ürünler ya da hizmetleri bulmak için Sarı Sayfalar kullanıyor.

Bugün müşterileriniz, yakınlarındaki yerel ürünleri ve hizmetleri bulmak için yerel arama motorlarını kullanıyorlar. Esasında, Google’da her ay 5 milyar yerel arama yapılıyor ve bunların %61’i geleneksel şekilde fiziki bir adresten satış yapan ya da hizmet veren şirketlerden satın almayla sonuçlanıyor. Yerel Arama Optimizasyonu’nun işletmenizi tanıtmak için en etkili yollardan biri olmasının sebebi de bu – en gerekli olduğu anda sizin bulunmanızı sağlıyor.

Yerel Arama Nasıl Çalışıyor

Google arama motoru artık yalnızca “ne” den ibaret değil – aynı zamanda “nerede”yle de ilgileniyor. Diğer bir deyişle Google Arama, kullanıcılarının yalnızca sorgularına bakmakla kalmıyor, konumlarına da gittikçe daha fazla odaklanıyor. Aramayı konuma dayalı olarak bölümleyerek, arama motorları daha değerli ve kalifiye arama sonuçları sunabiliyorlar.

Örneğin Google Arama algoritması, “en iyi dişçiler” aramasının yerel bir arama olduğunu bilebiliyor ve buna bağlı olarak yerel sonuçlar sunabiliyor. Bu özellik kullanıcı deneyimini ciddi derecede iyileştiriyor, ama daha da önemlisi, yerel işletmeler için somut bir pazarlama fırsatı yaratıyor.

Yerel Arama, müşterilerinizi bölümlenmiş pazarlara ve konumlara dayalı olarak hedefleyebilmenize, bölgenizdeki daha seçkin ve pozitif dönüşü daha muhtemel olan müşterilere ulaşabilmenize imkan veriyor. Artık, ürünleriniz ya da servisinizi arayan müşterilere, tam da aradıkları anda ulaşabilirsiniz – hem de onların söz konusu ürünü ya da hizmeti aradıkları konumda.

Yaklaşımımız

Dijital pazarlama danışmanlarımız, web sitenizi Yerel Arama’nın varlığını akılda tutarak optimize ediyorlar. Hedeflerinizin, bütçenizin ve işletmenizin eşsiz olduklarını biliyoruz ve uzmanlarımız, size özel kampanyayı hazırlamak konusunda size yardımcı olabilirler.

Haritadaki binlerce yerel işletmeye yardımcı olan yenilikçi ve öncü stratejiler geliştirme konusuna 10 yılımızı verdik – aile dükkanlarından milyon dolarlık, çok şubeli bayiliklere kadar.

Ekibimiz kampanyanıza; pazarınızın, işletmenizin ve web sitenizin dijital sağlığının derin analizini yaparak başlar. Ardından sitenizi optimize etme adımına geçeriz ve organik trafiğinizi arttırmanıza yardımcı olacak ve bölgenizdeki müşteriler için önemli olan yerel arama sonuçlarında, mobil haritalarda, sosyal platformlarda ve yerel dizinlerde üst sıralarda bulunmanızı sağlayacak olan çevrimiçi ve mobil varlığınızı inşa etmeye başlarız.

Profesyonel SEO Çözümleri

Arama motorlarında görünür olmak için, araştırma ve raporlamalar sonucunda tercih edilen anahtar kelimeler için en ekonomik fiyatları sizlere sunarız.
Seo fiyatlarımız kelimelerin rekabet, aranma hacmine göre değişkenlik göstermektedir. İyi bir çalışma ile SERP arama sonuçlarında ilk sayfada yerinizi almanızı sağlarız.

 

 

Image icon
Kurumsal SEO
Kurumsal firmalar için yapılan ileri düzey çalışmalar.
E-ticaret siteleri için optimizasyon.
Image icon
SEO Analiz
Siteniz için en iyi yazılımları kullanarak uzman
kadromuz ile profesyonel SEO analizleri yaparız.
Image icon
AdWords Danışmanlığı
Google Adwords ve Microsoft AdCenter danışmanlığı
hizmeti ile doğru optimizasyon, daha fazla müşteri hedefi.
Image icon
SEO Danışmanlığı
Hizmet verdiğiniz sektördeki rakipleriniz ile
ilgili detaylı seo analizleri yaparız.
Image icon
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama motorlarının sitenizi daha iyi tarayabilmesi
adına görünürlük çalışmaları yaparız.
Image icon
İçerik Geliştirme
Site içi içerikler ve olması gereken içeriklerin
analizlerini yaparak yeni stratejiler geliştiririz.

SEO danışmanlığı nedir
ve neden ona ihtiyacınız var?

SEO, Google botlarının websitemizi en iyi şekilde tarayabilmesi için yaptığımız çalışmalardır, buraya kadar doğru. Peki her şeyini kitabına göre yaparsak, istediğimiz başarıyı yakalayabilir miyiz? Yani Google gerçekten de tüm websiteleri adil bir şekilde tarayıp indeksleyebiliyor mu? Bu sorunun cevabı bence hayır!

Siz ne kadar kaliteli içerik üretirseniz üretin, siteden çok daha kötü içeriği olan websiteler, arama sonuçlarında size geçebilir. Bunun altında Google’ın yeteri kadar iyi olmaması veya rakiplerinizin Google’ı manipüle ediyor olması olabilir. Dolayısıyla SEO nasıl yapılır veya nasıl yapılmalıdır gelin beraber bu işi yürütelim.

Diğer Hizmetlerimiz

Image icon
Seo Danışmanlığı
Online pazarlama çetrefilli bir iş olabilir.
Sürekli değişen arama algoritması güncellemeleri,
Image icon
E-Ticaret
Proticaret, Kolaymağaza, Magento,
Woocommerce hepsi tek çatı altında.
Image icon
Web Tasarım
Sanal ortamda gerekli tanıtım için doğru yerdesiniz.
Web site projeleriniz başta olmak üzere
Image icon
Medya Tanıtım
Markanızın en iyi şekilde tanıtılması için
öncelikle sizinle sürekli ve samimi bir ilişki kurarız.
Image icon
Bulut Sunucu
İşinizi Bulutlara taşımanın en kolay
yolu Kodline Cloud servisleri.
Image icon
Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal medya etkileşimi ve markalaşması,
işletmenizi bir sektör uzmanı olarak ve
Image icon
İçerik Pazarlama
İçerik, her zaman, başarılı bir SEO stratejisinin
önemli bir parçası olsa da, Google’ın en son
Image icon
Yerel Arama Optimizasyonu
Internet, yerel şirketlerin yapabilecekleri ve
yapmak zorunda oldukları işlerin dönüşüm
Image icon
Özel Yazılım Geliştirme
Web yazılıma sahip olmanız sizi her zaman
rakiplerinizden farklı kılar.